• 0532 742 02 38
  • info [at] bornovatesisat.com
Hemen Arayın: 0532 742 02 38

Su Kaçağı Tespiti

Bornova Tesisat olarak evinizin veya iş yerinizin su kaçağını tespit edip onarıyoruz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı hem bizi hem komşularımızı rahatsız edecek en büyük tesisat sorunlarından birisidir.

Zamanla borularda oluşan tortular yüzünden oluşan tıkanıklık sebebiyle sızıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu durumda haliyle sağlıksız koşullarda baş göstermektedir.

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için kullanılan makinelerin başında robot tıkanıklık açma cihazı gelmektedir. Bu cihazla tıkanıklığa neden olan cisim ya parçalanarak kanalizasyon sistemine verilir ya da çekerek dışarı çıkartılır. Bu sayede de tuvalet gider borunu tamamen açılır. Eğer tıkanıklığa tuvalet kağıdı ve benzer cisimler neden olduysa yüksek basınçlı su jetleri kullanılır. Bu cihazlar da tuvalet tıkanıklığını kırmadan açmaktadır. “Tuvalet tıkandı ne yapacağım” dilerek çözüm aradığınızda ilk başvuracağınız yer modern cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalar olduğu takdirde, tadilat işleriyle uğraşmaya gerek kalmaz, tadilat için harcayacağınız para da cebinizde kalır.

Banyo Tıkanıklığı Açma

Banyo tıkanıklığı açma hizmetinde önemli olan işlemin kısa bir süre içinde sonuçlanmasıdır. Çünkü tıkalı banyo komşunuza da zarar vermektedir. Tıkanıklık anlaşıldığı anda uzman ekiplerden destek alınmalıdır. Banyodan su gitmiyor mu? Yapılacak ilk şey kulaktan dolma bilgilerle sorunu gidermeye çalışmak yerine profesyonel yardım almaktır. Uzman ekipler şikayetin bildirilmesinden kısa bir süre sonra adresinize gelecek, modern cihazlarla da tıkanıklığı tamamen ortadan kaldıracaktır. Üstelik bu işlem kısa süre içinde yapılacak, yaşanan mağduriyetin de önüne geçilecektir. Tıkanıklık konusunda önemli olan verilen hizmet süresinin uzunluğu değil, önemli olan sorunun tamamen ortadan kaldırılmasıdır. Sorunları kısa sürede ortadan kaldırabilecek olan tek yol da en son teknolojilerle tasarlanmış cihazlarla verilen hizmetten geçmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklar hemen belli olmuyor. Suyun gidebileceği kadar bir delik varsa tıkanıklığın anlaşılması imkansız hale gelebiliyor. Bu gibi durumlarda su yavaş gidiyor ancak pompa kullanarak geçici çözüm yaratılabiliyor. Aslında pompa, sorunun halledilmesini sadece geciktirmektedir. Bu sorun devam ettiği sürece lavabo tamamen tıkanacaktır. Çünkü yemek yağlarının lavaboya atılması devam edecektir. Lavabo tıkandığı anda ilk akla gelen yöntem lavabo aç gibi kimyasallar olacaktır. Ancak bu kimyasallar da çoğu zaman sorunu ortadan kaldırmamaktadır. Peki, tıkalı lavabo nasıl açılır? Böyle bir sorun meydana geldiğinde kırmadan robot teknolojisi kullanarak açılmaktadır.

Petek Temizliği

Peteklerin temizlenmesi işinin belli zamanlar içinde yapılması tavsiye edilmektedir. Eğer tesisat yeni, kullanılan radyatörler kaliteli ise beş yılda bir bu işlemin yapılması tavsiye edilmektedir. Eğer tesisat doğalgazdan önce mazotlu olarak kullanıldıysa doğalgazlı kazanlara geçerken mutlaka temizlik yaptırılmalıdır. Eğer temizlik yapılmadan kullanıma başladıysa ısıtma sorunları yaşanır. Aynı zamanda içinde tortu olan su kombiden de geçerek kombinin sık sık arızalanmasına neden olur. Bu nedenle doğalgaza geçiş yapmadan önce mutlaka petekler temizlenmelidir. Petek temizliğini kurumsal firmalarda hizmet veren uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu ekipler gelişmiş teknolojisine sahip cihazlarla peteklerin güvenli bir şekilde temizler. Ayrıca ve içlerinde oluşan tortu ile kireçler, özel olarak geliştirilmiş cihazlar aracılığı ile tesisattan tamamen uzaklaştırılır.

Pimaş Aç

Pimaş adı verilen PVC borularında zaman zaman tıkanıklık sorunları meydana gelmektedir. Bu tıkanıklıkların çok daha fazla büyük soruna sebep olmadan açılması gerekmektedir. Kurumsal firmalardan destek alındığında tıkalı pimaş açma cihazları, meydana gelen tüm soruları kırmadan açmaktadır. Gider açıcı cihaz adı verilen bu makineler sayesinde tıkalı pimaş tamamen açılmakta. hatta inşaat sırasında borunun içinde kalan moloz ve beton parçaları kolaylıkla parçalanabilmektedir. Pimaş borularında tıkanma meydana geldiğinde soruna neden olan cismin yapısı tespit edilmelidir. Eğer bu tespit yapılmadan önce kendi yöntemlerinizle sorunu gidermeye çalıştığınızda daha büyük bir soruna neden olabilirsiniz. Bu nedenle tanıklık sorunlarında mutlaka gelişmiş cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalardan destek almanız tavsiye edilir.

Tıkalı Boru Açma

Tıkanmış boruların açılması bazen donmuş maddeler nedeni ile zor olabilir. Ancak görüntüleme sistemi ile tıkanıklığın yeri tam olarak saptandığı için tıkalı boru açma yöntemi de çok kolay olmaktadır. Uzman ekipler detektör yardımı ile kısa bir süre içinde tespit yapmaktadır. Bu sayede tıkalı bölgenin kırılmasının önüne geçilmektedir. Bu işlem sayesinde zamandan tasarruf sağlandığı gibi gereksiz kırımlar da önlenmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz