• 0532 742 02 38
  • info [at] bornovatesisat.com

Tabiki, Bornova Tesisat olarak siz değerli müşterilerimize altta yer alan konularda da destek olmaktayız.

Tıkalı Pimaş Açma , Tıkalı Tuvalet Açma, Tıkalı Logar Açma, Tıkalı Pis Su Gideri Açma, Tıkalı Lavabo Açma, Tıkalı Kanalizasyon Açma ve komple tadilat işlemleri.

Su kaçağı ‘na tıkalı bir pimaş , tıkalı bir lavabo yada tıkalı bir pis su gideri neden olmuş olabilir. Tespitin hızlı ve net bir şekilde yapılabilmesi için özel ekipman kullanmak gerekebilir. Bu durumlarda Profesyonel Ev Hizmetleri olarak Alman Mühendisliğinden faydalanılmaktadır. Avrupa da uzun süredir kullanılmakta olan bu cihazlar Türkiye de yeni yeni kullanılmaya başlamıştır. Sektörün öncülerinden olan Profesyonel Ev Hizmetleri bu cihazların eğitimlerini, sertifikalarını ve sertifikalı Teknik Uzmanlarını kendi bünyesinde yetiştirerek sabit fiyat garantisi ve garantili hizmet sunmaktadır.

Su Kaçağı ‘ nın ne zaman sorun çıkaracağını maalesef önceden tahmin etmek mümkün değildir. Zaman zaman patlayan bir pis su gideri ile zaman zaman ise su sızıntısı ile kendini gösterir. Su kaçağının tespiti doğru yapılamaz ve proaktif önlemler alınmaz ise yüksek maliyetler ve boşa giden zaman olarak geri dönecektir.

Sanıldığının aksine cihazlar ile çalışmak oldukça ekonomiktir, alışıla gelmiş duvar veya fayans kırmak artık tarih oldu. Bornova Tesisat olarak Su kaçak Tespit inde cihaz kullanılır, (Kırıp Dökme Gerektirmez) bu cihazlar yardımı ile kaçağın yeri %99,9 tespit edilerek yalnızca belirli bir alana işlem uygulanır.

Kaçak Tespitinin yapılması için kullanılan ekipman’a göre fiyat değişmektedir.

Neden Bornova Tesisat?

Su Kaçak Tespit ‘inde sanıldığının aksine en ekonomik biçimde kırıp dökmeden özel cihazlar ve sertifikalı Teknik Uzman personelimiz ile çalışarak minumum maliyet ile çözüm üretilmektedir ve kaçak tespiti yapılamazsa ücret alınmamaktadır.

Evin ya da Kurumun belirli bölgelerinde oluşan sızıntı, gözle görülebilen su damlacıkları veya yoğun su birikintisi su kaçağı olduğuna işarettir.

Ancak bazı durumlarda sanıldığı gibi su sızıntısı gözle görülen yerin dışında evin ya da kurumun farklı bir alanında oluşmuştur ve siz yalnızca akan suyun yüzeye yansıdığı yeri görüyor olabilirsiniz.

Bu durumda dedektör veya kamera ile evin taranması ve kaçağı gerçek noktasının tespit edilmesi gerekir.

Su kaçağı tespitinde uygulanan alışıla gelmiş yöntemlerden (kırıp-dökmeden) arındırılmış bir şekilde Ses Dalgaları, Kamera ve Dedektör yardımı ile %99,9 su kaçağının yeri belirlendikten sonra Sertifikalı Uzmanlar ile kaçak bölgesine işlem uygulanır.

Doğal gaz kullanımına kadar olan süreç hakkında detaylı bilgi için bireysel tüketim (konut) veya kurumsal tüketim (ticari, mal ve hizmet üretim amaçlı, serbest tüketici) linklerinden birine tıklayınız.

Yapabilecekleriniz;

  • Radyatör ve peteklerinizde bağlantı problemi olabilir. Bir Prattik yetkili servisten uzman ekibe kontrol ettiriniz.
  • Radyatör ve peteklerinizde kireç ve tortu olabilir. Bir Prattik yetkili servisinden profesyonel yardım talep edin.
  • Sirkülasyon pompanız bloke olmuş olabilir yada yetersiz olabilir. Prattik yetkili servisinden uzman ekibe kontrol ettirin.
  • Tesisat bağlantılarında veya boru seçiminde hata olabilir. Prattik yetkili servisinden uzman ekibe kontrol ettirin.
  • Tesisat çamur ve kireçten dolayı tıkanmış olabilir. Prattik yetkili servisinden uzman ekibe kontrol ettirin.

Kombi su basıncı daima 1 ile 2 (bar) arasında olmalıdır. Düzenli olarak kontrol ediniz ve basıncını ayarlaryınız.

Kombi su göstergesi 1 ‘in altında ise; kombinin su doldurma vanası açılarak su basıncı 1 ‘in üzerine çıkarılır ve doldurma vanası kapatılır. Kombi su basıncı 2 nin üzerinde ise; tesisattaki tahliye vanası açılarak bir miktar su boşaltılır.

Tahliye vanası yoksa banyodaki veya uygun bir yerdeki bir radyatörün üst hava alma tapası açılarak bir miktar su boşaltılır.