• 0532 742 02 38
  • info [at] bornovatesisat.com
Hemen Arayın: 0532 742 02 38

Kalorifer Tesisatı

Havaların ısınması ile birlikte kalorifer tesisatı yenileme, kalorifer tesisatı bakımı zamanı da geldi. Bornova Tesisat uzmanları tarafından sağlıklı bir ısınma ve enerji tasarrufu için kalorifer tesisatlarının yılda bir kez mutlaka bakımının yapılması gerekir. Kalorifer kazanı bakımı işlerinden kalorifer tesisatı bakımı işlerine kadar komple bir bakım hem cihazın uzun ömürlü olmasında katkı sağlar hem de kış aylarında ısınma masraflarını azaltır ve tasarruf sağlar.

Merkezi kat kaloriferi sistemlerinde de kombi ve kat kaloriferlerinin bakımı da ayrıca önem arz eder. Petek temizliği, kombi bakımı, kombi tesisatı bakımı hepsi bir arada yapılmasını tüm müşterilerimize öneriyoruz.

Petek Temizleme

Petek temizliği işlerinin iyi bir şekilde yapılması için, Petek temizliği yapan firmalar tam donanımlı bir firma olmaları gerekmektedir. Petek temizliği için uygun bir temizleme makinesi ve etkili bir petek temizleme kimyasalına sahip olaması gerekmektedir. Ayrıca tüm bu malzemelerin yanında bu işi iyi bilen deneyimli bir petek temizleme ustası gerekmektedir. Peteklerin içlerinin özel bir makine ve petek temizleme kimyasalı ile temizlendiğinde %25′lere varan tasarruf sağlamış olursunuz.

Kalorifer Kazanı Boru Değişimi

  • Öncelikle arızalı kazanın boruları tespit edilmektedir.
  • Gerekli ölçümler yapıldıktan sonra TSE li özel kazan boruları kullanılmaktadır.
  • Borular kazandan oksijen ile kesilerek çıkarılmaktadır.
  • Kazanın ayna kısmına hiçbir suretle zarar verilmemektedir.
  • Daha sonra yeni borular kaynak veya şişirme yöntemi ile kazana monte edilmektedir.
  • Boru yerleştirme işlemi bittikten sonra, kazana su verilerek kazananın su ile basınç testi yapılmalıdır.
  • Kazandaki Tamir Bakım İşlemlerini Sertifikalı Kazan Kaynak elemanları ve kalorifer ustası bütün bu işlemleri standartlara uygun bir şekilde gerçekleştirmelidir.

Kalorifer Sobası

Soğuk kış günlerinde, evinizde veya iş yerinizde sıcak bir ortam hem ihtiyaç hem de mutluluk sebebidir. Bu ihtiyaçtan hareketle; sobanın zarifliği ve kulanım kolaylığı ile kalorifer kazanlarının ısıyı yayma özelliğini birleştirdik. Kalorifer sobası, verimli ısıtması ve hoş görünümünün yanında yakıt ekonomisi sağlıyor. Evinizde soba kullanıyorsanız, ilave bir yakıt masrafına girmeden evinizin her köşesini eşit olarak ısıtabilirsiniz.

Kalorifer sobası oda, mutfak veya banyoya kurularak bulunduğu ortamı kendisi, diğer odaları ise petekler aracılığı ile ısıtmaktadır. İster evinizde isterseniz iş yerinizde kullanabilirsiniz. Sisteme takılan boyler sayesinde banyo ve mutfak için uzun süreli sıcak su kullanırsınız.

Kalorifer Temizliği

Faturalarımın bedeli yüksek ama hiç ısınamıyorum, kaloriferim sürekli ısınma sorunu yaşatıyor diye düşünüyorsanız peteklerinin temizlenme zamanı gelmiş demektir.

Kombi, kalorifer gibi ısınma sistemlerinin arıza çıkarmaması için düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Zaman içerisinde peteklerde pislikler birikir, ısınmayı zorlaştırır. Paslanma ve oksitlenme de cabası olarak kaloriferi doldurur. Kombi ve kalorifer arızalarının bir çoğu bu nedenlerden kaynaklandığından periyodik olarak kimyasal petek yıkama işlemi yapılmalıdır.

Kışın daha az yakıt masrafı yapmak sizin de hakkınız. Enerjiden tasarruf edip hem de ısındığınız bir mekanda saatlerinizi keyifle neden geçirmeyesiniz ki. Makina ile üstelik de sökmeden radyatör temizliği yapılabiliyor. Uzman bir ekipte yer alan deneyimli tesisatçılar, kısa sürede sürede sorununuza çözüm üretebiliyor.

Yakıt giderini %30 lara kadar azaltan kalorifer temizliği, peteklerin içindeki kireç, su taşı gibi maddelerden arındırma yapılıyor. Filtreler kireç tutmadığından ısı dışarıya daha çok iletiliyor. Kalorifer temizleme kimyasallarının kullanıldığı özel temizleme makineleriyle kireç pas ve diğer korozyonlardan sistemi koruyarak tıkanmalara karşı önleminizi almanız sağlanıyor.

Petek temizliği, kombi bakımı, kombi tesisatı bakımı ve diğer tüm tesisat işleriniz için Bornova Tesisatı hemen arayın!

Telefon Numaralarımız: 0532 742 02 38 / 0232 343 55 95

Diğer Hizmetlerimiz