• 0532 742 02 38
  • info@bornovatesisat.com
Hemen Arayın: 0532 742 02 38

Profesyonel Kanal Gider Açma Makinesi

Kameralı kanal açma; kanal içinde meydana gelen bir tıkanıklığın açılması için kameralı görüntüleme cihazı kullanılmasıdır. Bornova Tesisat, kanal açma işlemlerinde kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı kanal açma işlemi sayesinde, kanal tıkanıklığının nedeni kesin olarak tespit edilir. Tespit işleminden sonra tıkanıklığın açılması için gerekli olan işlemler yapılmaktadır.

Kanal Tıkanıklığının Nedenleri

  • Kanal tıkanıklıkları mutfak lavabolarında, yemek artıkları sonucunda boruda biriken yağlar olabilir.
  • Yine mutfak lavabosunda yıkanan tabaklarda bulunan yemek artıklarının kanal içinde birikmesi olabilir. Yemek artıkları aynı zamanda ilerleyen dönemde lavabodan kötü koku gelmesine neden olur.
  • Tuvaletlere atılan, erimeyen yabancı cisimler olabilir.
  • Yağmur oluklarına rüzgâr nedeni ile yaprak ve benzeri cisimlerin girmesi tıkanıklığa neden olur.
  • Bazı nedenlerden dolayı logar borularının çökmesi, logar tıkanıklıklarına neden olur.
  • Drenaj borularının tıkanıklığının nedenlerinden biri içine toprak veya taş girmesidir.

Yukardaki olaylardan birinin gerçekleşmesi bile, yaşam kalitenizi olumsuz etkiler. Bu sorunlarla karşılaşıldığında sadece tıkanıklığın açılması yeterli değildir. Çünkü tekrar tekrar aynı sorunun yaşanmaması için, soruna sebep olan olayın tespit edilmesi şarttır. Tespit işlemi içinde kameralı kanal görüntüleme cihazı gerekmektedir.

Robotla tıkalı kanal açma işlerinizde kameralı sistemler ile çözüm sunmaktayız. Uzun yıllar kullanılan kanalizasyon boruları tıkana bilmektedir. Kameralı sistemler ile boruların içleri incelenerek, kanalizasyon arızaların tespiti sağlanıp çözümler üretiyoruz. Bornova Tesisat ‘ın kanalizasyon ustaları kanal açma işlemlerini kısa zamanda çözüme kavuşturmaktadır.

Kanal Açma Fiyatları Kanal açma atık su tesisatlarından kanalizasyonlara iletilen atıkların tıkanıklık oluşmasından kaynaklı çözümüdür. Kanal Tıkanıklığı bazen kanalizasyon borularının tıkanmasından dolayı, bazen de daire içerisindeki mevcut lavabo ve pimaşlarının tıkanmasından dolayı görülür.Bu tıkanıklıklar kanal açma robotları ile incelendikten sonra Bornova Tesisat ustalarınca çözülür. Bu işlemler bittikten sonra kanalizasyonlar ve kanal tıkanıklarının oluşturduğu tahribatlar kanal görüntüleme sistemleri tarafından incelenir ve onarımı sağlanır.Kanalizasyon borularında en çok görülen problem göçükler oluşturmasıdır. Boruların yapısı itibari ile plastik maddeler kullanılmasından dolayı kırılgan bir yapıya sahiptir. Toprakların zamanla oturmasından dolayı meydana gelen sıkışma ve yer değişikliği bağlantı kısımlarında ve boruların çatlamasına neden olmaktadır. Bu kısımda döşenen borular ince bir işçilik ile mümkün olmaktadır. Bornova Tesisat ile Kanal Açma işlemleri hızlı ve güvenilir şekilde çözüm sağlar. Kanal Tıkanıklığı açma işlemleri gerçekleşmezse binada bulunan daireler ve bina su basması mümkündür. Su taşması sonucu birçok maddi manevi zararlar görülmüştür.

Diğer Hizmetlerimiz